Вплив інфрачервоного випромінювання на огранізм людини

Для визначення впливу інфрачервоного (ІЧ) випромінювання на організм людини потрібно з'ясувати що таке інфрачервоне випромінювання.

ЩО ТАКЕ ІНФРАЧЕРВОНЕ ВИПРОМІНЮВАННЯ

Звертаючись до Вікіпедії, інфрачервоне випромінювання – вид електромагнітного випромінювання, яке займає спектральну область між червоним кінцем видимого світла і мікрохвильовим радіовипромінювання. Простими словами: це вид електромагнітного випромінювання з певною довжиною хвилі:

· коротка λ = 0,74–2,5 мкм;

· середня λ = 2,5–50 мкм;

· довга λ = 50–2000 мкм

Довжина хвилі залежить від температури нагрітого тіла: чим вище температура, тим коротше хвиля і навпаки. Тіло, нагріте до 300 градусів, випромінює ДОВГІ хвилі, до 600 градусів – СЕРЕДНІ, від 600 і вище – КОРОТКІ.

ВПЛИВ ІНФРАЧЕРВОНИХ ХВИЛЬ НА ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ

Короткохвильове ІЧ випромінювання

Короткі інфрачервоні хвилі проникають на кілька сантиметрів в шкірні покриви і можуть викликати нагрівання внутрішніх органів. Короткохвильове випромінювання не тільки дискомфортно сприймається, а й шкодить здоров'ю. При тривалому впливі, людина відчуває палюче тепло, болить голова, з'являються ознаки запаморочення і навіть нудота. Короткі інфрачервоні промені несуть в собі велику небезпеку для органів зору. Їх довготривалий вплив на очі призводить до розвитку катаракти. Тепловий удар трапляється теж завдяки короткому інфрачервоному випромінюванню.

Довгохвильове ІЧ випромінювання

Довгі інфрачервоні промені, потрапляючи на шкіру, викликають відчуття тепла. Вони не тільки безпечні, а й, як показує медицина, корисні для здоров'я. Інфрачервоне довгохвильове випромінювання сприяє підвищенню імунітету і прискоренню регенерації клітин організму. Сільська піч, здавна відома своїми лікувальними властивостями – класичний приклад джерела довгохвильового інфрачервоного випромінювання.

ДЖЕРЕЛА ІНФРАЧЕРВОНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ

До джерел ІЧ випромінювання відноситься Сонце, інфрачервоні лампи, інфрачервоні сауни, інфрачервоні обігрівачі. З інфрачервоними саунами і лампами ми стикаємося рідко. А ось із зростанням тарифів на опалення, інфрачервоні обігрівачі, відомі своєю економічністю, набирають популярність. У зв'язку з цим в інтернеті зросла кількість запитів про шкоду і користь інфрачервоних обігрівачів, їх вплив на здоров'я людини. Вибираючи інфрачервоне опалення, враховуйте характеристики приміщення, яке необхідно обігріти.

Короткохвильові обігрівачі мають право на життя, якщо використовувати їх на відкритих майданчиках, в холодних виробничих приміщеннях з великою кубатурою.

Довгохвильові інфрачервоні обігрівачі використовують для опалення квартир, приватних будинків, офісів, кафе, дитячих садків і шкіл. Але такий варіант обігріву не підійде для МАФів, ларьків, неутеплених балконів, які мають тонкі стіни і не тримають тепло. До 2017 року ринок України з продажу інфрачервоних обігрівачів виріс в 2 рази. З'явилися десятки фірм, що пропонують інфрачервоне опалення. Звертайте увагу на 6 основних критеріїв вибору безпечного інфрачервоного обігрівача.

Повернення до списку>

Читайте також

Відключення від централізованого опалення
06.12.2019 14:05

Відключення від централізованого опалення

У цій статті ми розглянемо юридичні і практичні можливості того, як відмовитися від послуг центрального опалення, а також реальні приклади реалізації цього завдання.

Зворотний дзвінок
Дякуємо, ваш запит прийнято!