Економне опалення поліклініки | Teploceramic

У медичних установах необхідно не просто підтримувати певний температурний режим тут потрібно створювати мікроклімат, який дозволить пацієнтам відчувати себе комфортно, забезпечить якісний процес лікування і одужання. Центральна система опалення не може забезпечити всі необхідні умови для роботи медичних установ, до того ж навіть номінальне якість її роботи (особливо в міжсезоння) може навіть нашкодити пацієнтам. Тому сучасні лікарні та медичні центри уважно підходять до організації системи опалення, вибираючи той варіант, який забезпечить:

• екологічність;

• гігієнічність;

• комфорт для пацієнтів;

• простий монтаж (особливо для вже функціонуючих закладів);

• можливість регулювання температури окремих опалювальних приладів.

Вибір альтернативної системи опалення здійснюється виходячи з цих вимог і нормативів мікроклімату, які повинні дотримуватися. Не можна забувати також той факт, що в різних приміщеннях лікарні потрібно підтримувати різні температурні режими: в палатах різних відділень, операційних, лабораторіях і т.д.

Вибір системи опалення для медичного закладу

Якщо мова йде про функціонуючу будівлю, то монтаж повноцінної альтернативної системи опалення з котлом, розводкою труб та іншими нюансами потребуює не тільки капітальних фінансових вкладень, а й обмежить роботу самої лікарні (медичного центру), що просто неприпустимо. В такому випадку краще розглядати прилади, для яких не потрібно робити таких кардинальних заходів. Найбільш простим і доступним джерелом тепла в такій ситуації є електроопалення.

Це можуть бути:

• конвектори;

• кондиціонери;

• тепла підлога;

• інфрачервоні панелі.

Практично всі види опалення, з перерахованих вище, прості в установці і роботі, крім систем теплої підлоги якщо ремонт приміщень не планується, то цей варіант краще виключити відразу, оскільки нагрівальні мати укладаються під підлогове покриття в стяжку.

Конвектори стануть не найкращим вибором для медичного закладу через принципи своєї роботи. Вони сушать повітря, працюють досить шумно, зовсім неекономічні в споживанні електроенергії.

Кондиціонери найкраще працюють, коли встановлюються над вхідними дверима тоді тепле повітря при відкритті дверей не пускає холодне ззовні . Може підійти для холу або приймальні. Але існує нюанс з нерівномірним нагріванням приміщення. І до того ж більшість кондиціонерів не здатні працювати при великих мінусах.

В результаті залишається останній варіант опалення інфрачервоні панелі. І, на щастя, він гарно зарекомендував себе в цих питаннях.

Інфрачервоні панелі для опалення лікарень, поліклінік та інших медичних установ

Інфрачервоні панелі задовольняють всі потреби в опаленні медичних установ, навіть ті, які на перший погляд не очевидні. Принцип роботи таких пристроїв передбачає нагрівання інфрачервоними хвилями предметів в приміщенні, а не повітря. Саме це кардинально відрізняє інфрачервоні панелі від більшості опалювальних приладів і є основною причиною їх економічності.

Основні переваги:

1. Екологічність. Принцип роботи панелі не передбачає руху повітря, відповідно не змінює його якість. Вони не виділяють в процесі роботи шкідливі речовини і неприємні запахи, що вкрай важливо для алергіків, вагітних жінок і пацієнтів із захворюваннями дихальної системи.

2. Гігієнічність. Гладка поверхня інфрачервоних панелей легко миється і чиститься, витримує різні хімічні склади чистячих засобів. Також на ній не збирається пил і не скупчуються мікроорганізми.

3. Комфорт. Працюють безшумно, що зручно для персоналу, відвідувачів і пацієнтів.

4. Прилади для обігріву встановлюються в уже готовий ремонт, без пошкодження пофарбованих стін та шпалер.

5. Регулятори дозволяють налаштовувати режими роботи протягом дня і індивідуальну температуру в кожному приміщенні

6. Безпека інфрачервоні хвилі абсолютно безпечні для здоров'я людей і можуть використовуватися в будь-яких приміщеннях від операційних, палат де пацієнти перебувають цілодобово, до коридорів і прийомних.

Окремо варто відзначити важливість використання регуляторів в лікарняних приміщеннях. Завдяки можливості індивідуальної настройки кожного окремого опалювального приладу, можна створювати мікроклімат для різних хворих. Наприклад, пацієнти з тяжкими опіками потребують більш теплому приміщенні (25-27 С), а для хворих з лобарной пневмонією краще підтримувати 15-16 С. Також в залежності від часу доби можна диференціювати нормативи температури знижуючи температуру вночі завдяки програмованим регуляторам. За рахунок цього створюється не тільки комфортний температурний режим для людей, а й зменшуються зайві витрати на опалення.

Зворотний дзвінок
Дякуємо, ваш запит прийнято!