Економне опалення багатоповерхового будинку | Teploceramic

Систематичне подорожчання енергоносіїв змушує задуматися про відключення від центрального опалення. Додавши до цього ще й повна відсутність гарантій від комунальних служб дотримання комфортного температурного режиму, звичайні думки переходять в напрямок пошуку реальної альтернативи.

Як економити на опаленні? Реалії України

Складність взаємодії з комунальними службами та нерентабельність використання централізованого опалення, зробили популярними альтернативні методи автономного опалення. Існує думка, що опалення за допомогою електроприладів – це довго, дорого і непрактично.

Звичайно, у випадку електроконвекторів, які використовувалися раніше – це було дійсно так. Сьогодні їм на зміну прийшов новий вид техніки – інфрачервоні панелі, які здатні не тільки подарувати переваги автономного опалення, але і повністю позбавити вас від паперової тяганини.

Розглянемо на існуючих прикладах – як це питання реалізується в нашій країні. Доказом всього вищесказаного можна навести реальні приклади будинків і навіть цілих міст, які відмовилися від ЦО (центрального опалення) на користь електричного опалення.

  

Електроопалення Кам'янське, Рубіжне, Павлоград, Київ 

Найбільш яскравим прикладом для всієї України стало місто Кам'янське (раніше Дніпродзержинськ), де в період з 2018 по 2020 рік відбувається масовий перехід з центрального опалення на інфрачервоні панелі.

Великою перевагою в цьому питанні стала державна програма допомоги пільговим категоріям населення – установка і самі панелі надавалися безкоштовно.

Електроопалення в м Кам'янське під ключ здійснюється в основному за допомогою двох найбільш популярних моделей інфрачервоних панелей:

  • Теплокерамік ТС 396 (розрахована для невеликих кімнат). 
  • Теплокерамік ТСМ 800 (для кімнат з площею більше 15 кв.м.)

Установка регулятора в кожній кімнаті дозволяє мешканцям самостійно управляти температурним режимом в приміщенні і економити на платіжках з електрики. Таким чином вже в 2019 році електроопалення в м Кам'янське стало реальністю, яка дозволила позбутися від зайвих фінансових витрат і забезпечити комфорт населенню.

Безумовно, з глобальної точки зору, питання переходу на електроопалення цілих міст піднімає безліч питань починаючи спроможності електромереж витримувати таку напругу і закінчуючи тарифами на електрику. Однак, практично, забезпечити функціональність електромережі набагато простіше ніж забезпечити роботу цілої системи водяного опалення.

Доказом цього є індивідуальне опалення в Рубіжному, де через незадовільну системи ЦО, місто було змушене відмовитися від нього.

Індивідуальне опалення в м. Рубіжне

Сьогодні в Рубіжному інфрачервоне опалення стає нормою для всього міста.

Відгуки на електроопалення в Павлограді також зробили свою справу. У місті немає державної програми, але, згідно з підрахунками, понад 30% жителів міста за власною ініціативою перейшли на електричне опалення.

Не тільки міста можуть залишитися без центрального опалення. Нашій практиці відомий випадок несумлінного забудовника київського багатоповерхового будинку ЖК Флагман, який залишив своїх мешканців без опалення зовсім. І тоді, ще в 2016 році мешканці цього будинку зініціювали закупівлю інфрачервоних панелей. Вони знайшли постачальника і завдяки великому замовлення отримали вигідну ціну. Схожа ситуація в Дніпрі, але без критичних заходів – забудовник вибрав більш рентабельне опалення інфрачервоними панелями.

Установка Теплокерамік в багатоквартирних будинках в Рівненській, Київській, Ужгородської, Харківської області:

• Багатоквартирний будинок / ОСББ в м.Острог, Рівненської області;

• Багатоквартирний будинок / ОСББ в с.Шубків, Рівненської області;

• Багатоквартирний будинок / ОСББ в с.Олександрія, Рівненської області;

• Багатоквартирний будинок / ОСББ в м Рівне;

• Багатоквартирний будинок / ОСББ в м.Ужгород, Закарпатської області;

• Багатоквартирний будинок / ОСББ в м.Вишневе, Київської області;

• Багатоквартирний будинок / ОСББ в г. Харьків.

Чому місцева влада і забудовники обирають інфрачервоні панелі?

Реально існуючі приклади використання перспективного електроопалення вже поруч. Вони активно застосовуються в нашій країні і багато людей за власною ініціативою обирають саме цей вид індивідуального опалення.

Причин цього декілька:

• монтаж такої системи набагато простіший з технічної точки зору;

• можуть встановлюватися в квартирі з уже готовим ремонтом;

• значна економія електроенергії завдяки принципу роботи інфрачервоних панелей;

• встановлений регулятор дозволяє контролювати комфортну температуру і зменшувати витрати на електрику. 

 

Зворотний дзвінок
Дякуємо, ваш запит прийнято!